Leidykla „Eugrimas“

Jūs esate čia: Pradžia » Laisvalaikiui » Pabėgimas iš Lagerio Nr. 14
BumerangasMano mažasis genijus

Pabėgimas iš Lagerio Nr. 14
Padidinti


Pabėgimas iš Lagerio Nr. 14


Kaina: 8,41 €
5,79 €
Sutaupote: 2,62 €

Turite klausimų?

Nuolatinis smurtas, alkis, mirtinas bendraklasės pridaužymas, viešas susidorojimas su motina ir broliu, vienas kito įtarinėjimas ir skundimas... Tokia buvo Šino Dong-hyuko kasdienybė, kurioje neatsirado vietos žmogiškumui.


Likimas šiam vaikinui nebuvo gailestingas: jis gimė ir augo sugriežtinto režimo darbo stovykloje Šiaurės Korėjoje. Galiausiai pasprukęs iš gimtosios šalies, jam tapusios tikrų tikriausiu kalėjimu, jaunas vyras dalijasi savo gyvenimo lageryje, pabėgimo ir įsikūrimo laisvėje istorija. Šino atsiminimus fiksuoja amerikiečių žurnalistas bei rašytojas Blaine'as Hardenas tarptautiniu bestseleriu tapusioje knygoje „Pabėgimas iš Lagerio Nr. 14".


Tikrais faktais grindžiamas kraupus Šino pasakojimas atveria šokiruojančią tiesą, ką iš tiesų tenka išgyventi keliems šimtams tūkstančių savo šalyje nekaltai kalinamų ir terorizuojamų šiaurės korėjiečių. Šis jauno žmogaus liudijimas yra tarsi padėka už pasitaikiusią galimybę kurti ir kontroliuoti savo gyvenimą pačiam bei noras padėti savo krašto žmonėms kovoti už prigimtines žmogaus teises – rinktis darbą, išsakyti savo nuomonę, užmegzti artimus santykius, galiausiai, mylėti ir būti mylimam...


Tokias gyvenimo sąlygas perteikianti istorija vertinga ne tik istoriniu ar politiniu, bet ir psichologiniu požiūriu. Tai žmogaus vidinių virsmų atspindys, verčiantis kelti klausimą: ar žmogui, gimusiam kaliniu ir gyvenusiam absoliučios kontrolės sąlygomis, laisvė visada žada laimingą pabaigą?

 


 

Lagerio mokykloje iš Šino buvo reikalaujama šias taisykles įsiminti, prižiūrėtojai dažnai liepdavo jas išvardyti.

 

1. Nebandykite bėgti. Kiekvienas, pagautas bėgantis, bus tuoj pat nušautas. Kiekvienas bandymo pabėgti liudininkas, apie tai nepranešęs, bus tuoj pat nušautas. Kiekvienas bandymo pabėgti liudininkas privalo nedelsiant pranešti sargybiniui. Draudžiama rinktis dviejų ar daugiau asmenų grupėms su tikslu sugalvoti sąmokslą ar mėginti pabėgti.
 

2. Daugiau nei du kaliniai susitikti negali. Kiekvienas, negavęs sargybinio leidimo susirinkti daugiau nei dviem kaliniams, bus tuoj pat nušautas. Tie, kurie pateks į sargybinių kaimelį arba sugadins ką nors iš viešojo turto, tuoj pat bus nušauti. Joks susirinkimas negali viršyti atsakingo sargybinio leisto kalinių skaičiaus. Už darbovietės ribų daugiau nei dviejų kalinių grupė be leidimo rinktis negali. Naktį trijų ir daugiau kalinių grupės be atsakingo sargybinio leidimo keliauti negali.
 

3. Nevokite. Kiekvienas, aptiktas vagiantis, arba turįs ginklų tuoj pat bus nušautas. Kiekvienas, nepranešęs arba gelbėjantis žmogui, pavogusiam arba turinčiam ginklų, tuoj pat bus nušautas. Kiekvienas, vagiantis arba nuslepiantis bet kokius maisto produktus, tuoj pat bus nušautas. Kiekvienas, tyčia sugadinęs bet kokius reikmenis, naudojamus Lageryje, tuoj pat bus nušautas.
 

4. Būtina besąlygiškai paklusti sargybiniams. Kiekvienas, slepiantis blogus ketinimus prieš sargybinį ar fiziškai jį užpuolęs, tuoj pat bus nušautas. Kiekvienas, besąlygiškai nepaklusęs sargybinio nurodymams, tuoj pat bus nušautas. Negali būti jokių atsikalbinėjimų ar skundimusi sargybiniui. Sutikus sargybinį, privalu pagarbiai nusilenkti.
 

5. Kiekvienas, pamatęs bėglį ar kitaip įtartiną asmenį, privalo nedelsiant apie tai pranešti. Kiekvienas, pridengiantis ar globojantis bėglį, tuoj pat bus nušautas. Kiekvienas, laikantis ar slepiantis bėglio daiktus, susimokęs su juo arba apie jį nepranešęs, tuoj pat bus nušautas.
 

6. Kaliniai privalo vienas kitą stebėti ir nedelsiant pranešti apie įtartiną elgesį. Kiekvienas kalinys privalo stebėti kitus, išlikti akylas. Reikia atidžiai sekti kitų kalbas ir elgesį. Jei tik kas nors kelia įtarimų, reikia nedelsiant pranešti sargybiniui. Kaliniai turi ištikimai lankytis ideologinės kovos susirinkimuose, įnirtingai peikti save ir kitus.
 

7. Kaliniai turi su kaupu atlikti kiekvieną dieną jiems paskiriamą darbą. Kaliniai, nepaisantys darbo kvotų ar jų neįvykdantys, bus palaikyti nepatenkintais ir tuoj pat nušauti. Kiekvienas kalinys turi būti atsakingas tik už savo darbo kvotos įvykdymą. Įvykdyti darbo kvotą reiškia išpirkti nuodėmes, taip pat ir atlyginti valstybei už atlaidumą, kurį ji parodė. Sargybinio nustatyta darbo kvota gali būti nekeičiama.
 

8. Išskyrus darbo vietą, negali būti jokio lyčių maišymosi dėl asmeninių priežasčių. Seksualiai fiziškai santykiaujant be išankstinio leidimo, kaltininkai tuoj pat bus nušauti. Išskyrus darbo vietas, be išankstinio leidimo negali būti jokio kalbėjimosi tarp skirtingų lyčių. Be išankstinio leidimo draudžiama lankytis tualetuose, skirtuose priešingos lyties atstovams. Be ypatingos priežasties skirtingų lyčių atstovai negali vaikščioti susikibę rankomis ar miegoti šalia vienas kito. Be išankstinio leidimo kaliniai negali lankytis priešingos lyties gyvenamuose kvartaluose.
 

9. Kaliniai privalo nuoširdžiai atgailauti už klaidas. Bet kuris, nepripažįstantis savo klaidų ir jas neigiantis arba turintis iškreiptą nuomonę apie jas, bus tuoj pat nušautas. Kalinys privalo gerai apmąstyti savo kaltes, kurias padarė prieš valstybę bei visuomenę, ir stengtis jas išpirkti. Tik pripažinęs savo nuodėmes ir jas gerai apmąstęs, kalinys gali atsinaujinti.
 

10. Pažeidę stovyklos įstatymus ir taisykles, kaliniai tuoj pat bus nušauti. Visi kaliniai sargybinius privalo nuoširdžiai laikyti savo mokytojais ir, nepažeisdami dešimties stovyklos įstatymų ir taisyklių, atsiduoti darbui ir disciplinai, kad išpirktų savo praeities klaidas."
 

(Ištrauka iš knygos)


: Išsami informacija
Antraštė Pabėgimas iš Lagerio Nr. 14
Paantraštė Šiaurės Korėjos lageryje gimusio, augusio ir iš ten pabėgusio Šino Dong-hyuko istorija
Autorius Blaine Harden
Vertėjas Sigrida Rupšytė
ISBN 978-609-437-213-1
Leidimo metai 2013
Puslapių skaičius 224
Įrišimas Kieti viršeliai
Formatas 21,8x15,5x1,7 cm
Svoris 300 g
SerijaPristatymo mokestis Lietuvoje 2,99
Užsakymus nuo
14.99 € pristatome
NEMOKAMAI!

Turite klausimų?
(8 5) 273 3955

info@eugrimas.lt

Naujienlaiškis