Leidykla „Eugrimas“

Jūs esate čia: Pradžia » Archyvas » Keistonomika

Keistonomika

Steven D. Levitt, Stephen J. Dubner  • Knygos aprašymas
  • Išsamiau

„Keistonomika“ remiasi neįprasta prielaida: moralė atspindi tai, koks turėtų būti idealus pasaulis, o ekonomika atspindi realų pasaulį. Patikėkite, perskaitę šią knygą, per jokį kokteilių vakarėlį nepritrūksite galvosūkių ir įdomių istorijų. Tačiau „Keistonomika“ gali duoti kur kas daugiau. Ji tikrąja žodžio prasme pakeis jūsų požiūrį į šiuolaikinį pasaulį. 

 

Palyginkime du kandidatus: vienas spinduliuoja žavesiu, o kitas – ne. Patrauklusis kandidatas pritraukia kur kas daugiau pinigų ir laimi rinkimus. Bet ar pinigai lėmė, kad jis gavo daug balsų? O gal žmonės balsavo ir aukojo pinigus dėl jo žavesio?

 

Tai esminis klausimas, bet į jį labai sunku atsakyti. Patrauklumą rinkėjams labai sunku įvertinti. Kaip jį būtų galima išmatuoti?

 

Beveik neįmanoma, išskyrus vieną ypatingą atvejį. Nebent tokį kandidatą lyginsime su... juo pačiu. Tarkime, kandidatas A yra labai panašus į kandidatą A po dvejų ar ketverių metų. Tą patį galėtume pasakyti ir apie kandidatą B. Turi būti dar viena sąlyga: kandidatas A kovojo su kandidatu B per dvejus rinkimus iš eilės ir per kiekvieną kampaniją išleido skirtingas sumas pinigų. Remdamiesi prielaida, kad jų abiejų patrauklumas išliko nepakitęs, galėtume išmatuoti, kokią įtaką turėjo pinigai.

 

Pasirodo, tokie atvejai, kai tie patys du kandidatai kovoja vienas su kitu per dvi rinkimų kampanijas iš eilės, labai dažni. Jei tiksliau, nuo 1972 metų per Jungtinių Valstijų kongreso rinkimus tokių atvejų buvo beveik tūkstantis. Ką apie šiuos atvejus kalba skaičiai? Sunku patikėti, bet šių kandidatų išleistų pinigų sumos beveik neturėjo įtakos. Laimintis kandidatas gali drąsiai per pusę sumažinti savo išlaidas ir prarastų tik vieną procentą rinkėjų balsų. O jei pralaimintis kandidatas išleistų dvigubai daugiau pinigų, jis į savo pusę patrauktų tą patį vieną procentą rinkėjų balsų. Politiniam kandidatui svarbiausia ne kiek jis išleidžia pinigų, o koks jis žmogus. (Tą patį galima pasakyti ir bus pasakyta 5-ame skyriuje apie tėvus.) Kai kurie politikai yra iš prigimties patrauklūs rinkėjams, o kai kurie – ne. Jokie pinigai negali to pakeisti.


 

(Ištrauka iš knygos)
„Būsite apakę!“
Malcolm Gladwell, „Virsmo taško“ ir „Mirksnio“ autorius


Šią knygą galite pavartyti    Google Books


Dalintis

: Išsami informacija
Antraštė Keistonomika
Paantraštė Išdykėlis ekonomistas tyrinėja nematomąją pusę
Autorius Steven D. Levitt, Stephen J. Dubner
Vertėjas Jolanta Tarasevičienė
ISBN 978-9955-682-90-5
Leidimo metai 2011
Puslapių skaičius 463
Įrišimas Minkšti viršeliai
Formatas 17x11x3 cm
Svoris 236 g
Serija

Jus taip pat gali sudominti

4,06 €
2,99 €
Sutaupote: 1,07 €


14,71 €
4,79 €
Sutaupote: 9,92 €


Pristatymo mokestis Lietuvoje 2,99
Užsakymus nuo
14.99 € pristatome
NEMOKAMAI!

Knygyno internete TOP 5

Turite klausimų?
(8 5) 273 3955

info@eugrimas.lt

Naujienlaiškis