Leidykla „Eugrimas“

Jūs esate čia: Pradžia » Naujienos » Žinomas Ukrainos rašytojas dalyvaus Vilniaus knygų mugėje

Žinomas Ukrainos rašytojas dalyvaus Vilniaus knygų mugėje

Ivan KorsakĮ tarptautinę Vilniaus knygų mugę 2011 atvyksta žinomas Ukrainos istorinių romanų rašytojas Ivan Korsak. Vasario 17 d. „Litexpo“ parodų rūmuose bus pristatoma jo knyga „Karūnos deimanto paslaptis“ – pirmasis lietuvių kalba išleistas autoriaus istorinis romanas.

 

Pasak istoriko Vytauto Jogėlos, Ivan Korsak knyga yra puikus pavyzdys Lietuvos rašytojams ir skaitytojams, kaip galima vaizdingai ir paprastai sukurti intriguojantį pasakojimą, jungiantį Ukrainos ir Lietuvos istoriją. Knygoje atskleidžiami svarbūs Kijevo Rusios ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės įvykiai bei XX a. pradžios ukrainų siekis – sukurti Nepriklausomos Ukrainos valstybę.


„Šis garsaus ukrainų rašytojo istorinis romanas yra itin svarbus įvykis bendrame Ukrainos ir Lietuvos kultūriniame gyvenime,“ – teigia Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Serhij Popyk. „Tai, kad autoriumi domisi tiek savoje šalyje, tiek užsienyje – didžiausias rašytojo pasiekimas.“


Ivan Korsak yra tarptautinių prestižinių literatūros apdovanojimų laureatas, Lucko garbės pilietis. Per 10 metų jis sukūrė 6 istorinius romanus, kurie verčiami į rusų ir baltarusų kalbas. „Karūnos deimanto paslaptis“ į lietuvių kalbą versta iš rankraščio, Lietuvoje ji pasirodė anksčiau nei autoriaus gimtinėje. Jos dėmesio centre – Sofija Vytautaitė, iškili asmenybė tiek Lietuvos, tiek Ukrainos istorijoje.


Romano pristatymo metu su lietuvių ir ukrainų bendruomenėmis bus diskutuojama apie Lietuvos ir Ukrainos ryšį, šių šalių istorijos vingius. Renginyje dalyvaus Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Serhij Popyk, istorikas Vytautas Jogėla, Lietuvos istorinių romanų rašytojas Jonas Užurka ir kiti.


Knygos pristatymas vyks vasario 17 d. 18 val. „Litexpo“ parodų rūmuose, 5.5 konferencijų salėje.


Knygą bus galima įsigyti Vilniaus knygų mugėje „Eugrimo“ stende arba renginio metu. Ja taip pat prekiaujama knygynuose ir knygų klube www.eugrimas.lt.


Komentarai

0 profile 2018-11-02 19:04 #1
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas Atnaujinti

Pristatymo mokestis Lietuvoje 2,99
Užsakymus nuo
14.99 € pristatome
NEMOKAMAI!

Turite klausimų?
(8 5) 273 3955

info@eugrimas.lt

Naujienlaiškis