Kvailybės psichologija
„Kvailybės psichologija“ – naujausias negrožinės literatūros bestseleris Prancūzijoje, kur šios knygos parduota virš 60 000 egz. Šis kūrinys verčiamas net į 15 užsienio kalbų!
Knygos „Kvailybės psichologija“ pagrindinė tema – kvailumo fenomenas. „Teigti, jog ši knyga tyrinėja kvailybę, būtų ne kas kita, kaip dar viena kvailystė <...> tačiau reikia, kad koks narsus kvailys to imtųsi. Greičiausiai toks žygis pasirodys tiesiog juokingas. Tačiau juokas nežudo. Tuo tarpu kvailystė – taip! Ir ji mus pergyvens“, – tokiu autoironijos persmelktu prisipažinimu paaiškinama knygos, kurios sudarytojas − garsus prancūzų psichologas ir žurnalo „Le Cercle Psy“ vyr. redaktorius Jeanʼas-François Marmionʼas, atsiradimo idėja. O kad ši knyga būtų ne tik juokinga, bet ir moksliškai svari, jis surinko įspūdingą autorių komandą – pradedant Nobelio premijos laureatu Danielʼiu Kahnemanʼu ir baigiant tokiais žymiais psichologais, filosofais, sociologais, medikais bei knygų autoriais, kaip Antonio Damasio, Alison Gopnik ir kitais. Visi šie mokslo žmonės bandys atsakyti į vieną klausimą – kas sąlygoja kvailumo fenomeną, t. y. kodėl mes visi dažnai elgiamės kaip kvailiai?
Knygoje pateikti pasakojimai, kuriuose vienaip ar kitaip atpažinsime save, dažnai priblokš, šokiruos, o gal tiesiog sukels šypseną, bet jie padės mums geriau suprasti savo elgesį, o supratus – paskatins keistis. O jei šioje knygoje atpažinsime tik kitus, ji puikiai papildys mūsų žinių bagažą ir paliks mus tokius pat... kvailus.