Neatrastoji Kinija

Autorius
Vytautas Daraškevičius, Song Zhenjun

"Neatrastoji Kinija" - fotografijų albumas, kuris suteikia galimybę iš arčiau pažinti didžiąją Azijos valstybę.
Dviejų fotografų – lietuvio Vytauto Daraškevičiaus ir kino Song Džendziuno – nuotraukose Kinija perteikiama turisto ir vietinio gyventojo akimis. Įspūdingi vaizdai atveria šios šalies gamtos grožį, kultūros išskirtinumą, gyvenimo būdo ypatumus.

„Taip jau susiklostė, kad man per paskutinius aštuonerius metus net šešis kartus teko pabuvoti įvairiose Kinijos vietose. Dauguma vizitų buvo susiję su reguliariai kas dveji metai Kinijoje vykstančiu pasauliniu folkloro fotografijos konkursu Humanity Photo Awards (HPA), kurį rengia Kinijos folkloro fotografijos asociacija kartu su UNESCO – buvau kviečiamas į parodų atidarymus. 2007, 2009 bei 2011 metų konkursuose buvau ir apdovanotas. Po atidarymo ceremonijų vieną kitą savaitę dar ir pakeliaudavau. Taigi turėjau galimybę aplankyti nemažai įdomių vietų vakarinėje, pietinėje, centrinėje bei rytinėje Kinijoje, tiesiogiai pabendrauti su vietiniais žmonėmis.
Mane sužavėjo visos šios neįtikėtinai įdomios šalies pusės – tiek labai įvairi bei egzotiška gamta, tiek turtingas istorinis bei kultūrinis paveldas, tiek darbštūs, nuoširdūs, labai draugiški jos žmonės, kurių geranoriškumas padėdavo įveikti ir kalbos barjerą. Stebino sparčios permainos šalies modernėjimo, žmonių gyvenimo lygio gerėjimo linkme. Kiekvieno vizito metu pastebėdavau vis naujų modernių pastatų, pakeitusių buvusias lūšnas, išdygusias naujas transporto magistrales, net ir žmonių aprangos skirtumus.
Keliaudamas daug fotografavau. Suprantama, mano objektyvas dažnokai nukrypdavo ne tiek į paradinius, kiek į egzotiškus, neįprastus europiečio akiai dalykus. Visgi, tiek fotografuodamas, tiek ir (ypač) iš gausios medžiagos atrinkdamas nuotraukas šiam albumui, stengiausi kuo aiškiau ir objektyviau atvaizduoti skirtingus šios labai įvairios šalies aspektus. O jeigu man, kaip atvykėliui, ne visada tiksliai pavyko atspindėti šalies dvasią, šitai turėtų kompensuoti bedraautorio vietinio fotografo Song Zhenjun medžiaga. Esu labai dėkingas kolegai, kad sutiko prisijungti prie šio projekto.
Ne paslaptis, kad daugelio žmonių žinios apie Kiniją tiek Lietuvoje, tiek ir visoje Europoje yra gana paviršutiniškos, pasenusios ir netgi klaidingos. Tikiuosi, šis leidinys padės geriau pažinti šalį."

Vytautas Daraškevičius

€6.99

Išsami informacija

Antraštė
Neatrastoji Kinija
Paantraštė
Du žvilgsniai
Autorius
Vytautas Daraškevičius, Song Zhenjun
ISBN
9786094372148
Leidimo metai
2013
Puslapių skaičius
268
Įrišimas
Kietas, aplankas
Formatas
30x24
Svoris
700 g