Pusė dangaus

Autorius
Nicholas D. Kristof, Sheryl WuDunn

Jūsų rankose knyga, keičianti gyvenimus. Ji nukels jus toli už komforto zonos ribų ir privers atsigręžti į moteris, kurių pasaulyje yra daugiau nei milijardas.

€4.99

Jūsų rankose knyga, keičianti gyvenimus. Ji nukels jus toli už komforto zonos ribų ir privers atsigręžti į moteris, užrakintas viešnamių kambariuose, patiriančias smurtą ir patyčias šeimose, dėl išsilavinimo stokos kenčiančias skurdą ir nepriteklių namuose... Tokių moterų pasaulyje yra daugiau nei milijardas. Šioje knygoje jos pasakoja savo istorijas ne tam, kad sukeltų gailestį, o norėdamos parodyti, kaip įveikė patirtą neteisybę ir ko reikia imtis, kad panašaus likimo moterų gyvenimai iš pagrindų pasikeistų.

Dviejų dolerių pagalba leidžia afrikietei Goreti pradėti savo verslą ir išsilaisvinti iš vyro tironijos; išprievartauta ir pažeminta pakistanietė Muktar vietoje savižudybės pasirenka kovą, kuri sukelia neįtikėtinus pokyčius jos šalyje; tokio pat likimo indė Sunita, užuot kritusi į neviltį, atranda savyje jėgų įkurti mokyklų vaikams; iš sekso vergijos išlaisvinta kambodžietė Sri Raf sugeba sukurti šeimą ir tapti verslininke; o indė Mina nepasiduoda tol, kol neatsiima iš jos atimtų vaikų...

Tai tik keletas šioje knygoje pasakojamų istorijų apie moteris, kurios sugeba pasipriešinti įsišaknijusioms tradicijoms ir žmonių tamsumui. Šie teigiami pokyčiai įgyja pagreitį, kai prie jų prisijungia moterų organizacijų atstovai, gydytojai, mokytojai, finansiniai rėmėjai – visi geros valios žmonės, kovojantys už moterų teises visame pasaulyje ir tikintys, kad „moteris iš tikrųjų laiko pusę dangaus" (kinų patarlė).

Apie autorius

Šioje knygoje dviejų talentingų žurnalistų pora sutelkė savo jėgas nušviesti pagrindines prieš moteris taikomos prievartos ir diskriminacijos problemas – priverstinę prostituciją, gimdyvių mirtingumą, smurtą šeimoje ir kitas neteisybes, kurias vis dar patiria milijonai moterų visame pasaulyje. Autoriai nesistengia apkrauti skaitytojų šiurpą keliančia statistika, jų tikslas – leisti pačioms moterims papasakoti savo istorijas ir kartu paieškoti problemų sprendimo būdų. Mergaičių ir moterų švietimas, šeimos planavimas, mikrofinansavimas – tai tik keletas šioje knygoje pateiktų veiksmingų priemonių, iš pagrindų pakeitusių šios knygos herojų likimus.

Nikolas D. Kristofas ir Šeril Vodjun yra pirmoji sutuoktinių pora, apdovanota žurnalistine Pulitzerio premija už įvykių Kinijoje nušvietimą, dirbant New York Times korespondentais. Taip pat jie gavo 2009 m. Deitono literatūrinę taikos premiją už viso gyvenimo pasiekimus (2009 Dayton Literary Peace Prize for Lifetime Achievement) ir dar daug kitų apdovanojimų, įskaitant ir Džordžo Polko ir Užjūrio spaudos klubo (George Polk, Overseas Press Club) premijas.

N. Kristofas 2006 m. buvo apdovanotas antrąja Pulitzerio premija už „vaizdingas, labai informatyvias apžvalgas, kurios – rizikuojant savo paties saugumu – atkreipė pasaulio dėmesį į genocidą Darfūre."

Ši knyga – tai pasakojimas apie pokyčius. Pokyčius, kurie jau vyksta ir kurie galėtų spartėti, jei tik jūs atvertumėte savo širdis ir prisijungtumėte."

Knygos autoriai

Atsiliepimai

„Šie pasakojimai atskleidžia moterų tvirtybę ir gebėjimą atkurti jėgas, kurioms buvo visos įmanomos priežastys pasiduoti, tačiau jos niekada taip nepasielgė. Visiems šios knygos skaitytojams jos taps įkvėpimo šaltiniu, o kovojantiems su neteisybe pasaulyje – sektinu pavyzdžiu. Padėti šią knygą į šalį tikrai nesinorės."

Angelina Jolie

„Ši jaudinanti knyga yra ir aršus kaltinimas dėl lyčių nelygybės besivystančiose šalyse, ir įkvepiantis tų moterų ryžto, jų gebėjimo atkurti tiek fizines, tiek dvasines jėgas, kovos dėl vilties ir atsigavimo galimybės liudijimas. Netikėtai pakylėjantis veikalas."

Khaled Hosseini, knygos „Bėgantis paskui aitvarą" (The Kite Runner) autorius

„Nepaprasta... „Pusė dangaus" neabejotinai priklauso sąrašui su prierašu „privaloma perskaityti", nes ji pateikia perspektyvą, įžvalgą, skleidžia aiškiausią optimizmą dėl to, kodėl ir kaip kiekvienas iš mūsų gali ir turi spręsti vieną didžiausių moralinių ir humanistinių mūsų laikų iššūkių."

Bill Gates Sr., The Huffington Post

„Manau, perskaičius „Pusę dangaus", tiesiog neįmanoma paprasčiausiai likti nuošalyje ir nieko nesiimti. Ši knyga itin paveiki..."

George Clooney

 

Išsami informacija

Antraštė
Pusė dangaus
Paantraštė
Gelbstint moteris visame pasaulyje ir priespaudą paverčiant naujomis galimybėmis
Autorius
Nicholas D. Kristof, Sheryl WuDunn
Vertėjas
Sigrida Rupšytė
ISBN
978-609-437-282-7
Leidimo metai
2015
Puslapių skaičius
360
Įrišimas
Minkšti viršeliai
Formatas
21,5 x 15 x 2,6 cm
Svoris
400 g